Milletvekili Türkoğlu Erzin’de İsos Termal Tesislerini İnceledi

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Erzin’de İsos Termal AŞ’ye ait tesisi gezdi.
Türkoğlu’nun Erzin’deki devre mülk ve otel yatırımını incelemek üzere gerçekleştirdiği ziyarete; AK Parti Erzin İlçe Başkanı Mehmet Akkaş, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, AK Parti Hatay İl İkinci Başkanı Bilgehan Aksoy, AK Parti Dörtyol İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Seçer, Erzin İsos A.Ş. Genel Müdürü Ömer Faruk Arkan ve Armada Reklam Ajansın Sahibi Buğrahan Seçer de eşlik etti.
Milletvekili Türkoğlu’na Erzin’de 1000 daireli termal devre mülkün ve 500 oda kapasiteli 5 yıldızlı otelin temelinin mart ayında atılacağının bilgisini veren Erzin İsos A.Ş. Genel Müdürü Ömer Faruk Arkan; “Bölgemize göz alıcı bir tesis yapıyoruz. İnsanımıza evlerindeki konforu yaşatacak sıcak bir ortam hazırlıyoruz” dedi.
Tesisin yapılacağı bölgenin tanıtımı için Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mersin gibi çevre illerden haftada 2500 kişinin geldiğini söyleyen Arkan, tanıtım faaliyetlerinin hız kesmeden devam ettiğini belirtti. 55 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek tesisin maliyetinin yaklaşık 150 milyon doları bulacağını ve 2000 kişiye iş imkânı sunacağını belirten Arkan; Tesislerimiz de dört dörtlük bir tatil yapma imkânına kavuşan misafirlerimize, ayrıca 4 mevsimlik bir sağlık turizmi fırsatı da sunuyoruz” açıklamasında bulundu. Sağlık turizmi adına Erzin’e gelecek kişilerin 5 yıldızlı bir konforda tatil gerçekleştireceklerini ifade eden Arkan, ayrıca; mavisinden, yeşiline ve tarihi mekânlarına kadar büyük bir zenginlik olarak değerlendirdiği bölgenin turizm değerinin de artacağına işaret etti.
Erzin’i mavi ile yeşilin raks ettiği güzide bir ilçe olarak değerlendiren Türkoğlu da, İsos A.Ş.’nin devre mülk ve otel yatırımının, bölgede turizm değerlerine katkı sağlayacağını ve 2023 turizm hedeflerine uygun ölçüde de Türkiye’nin tanıtım ve gelişmesine destek olacağını belirtti.
Türkoğlu’na devre mülk ve otel yatırımı ile ilgili maket çalışmasını da gösteren Arkan; “Sosyal tesisleri, AVM’si, sıcak, soğuk, açık, kapalı havuzları, gençlik merkezleri ve sinema salonları ile her yaştan insanımızı mutlu edebilecek bir konsept geliştiriyoruz. Misafirlerimiz tesislerimizde konakladığında ‘bana hitap eden bir şey yok” serzenişinde bulunamayacak” dedi.

turkoglu

ERZİN’İN SUYU GENÇLİK İKSİRİ
Milletvekili Türkoğlu tesislerde kaplıca suyu da içti. Termal suyun hücreleri yenilendirdiğini söyleyen Erzin İsos A.Ş. Genel Müdürü Arkan, “Dünya standartlarında 500-600 mg mineral eriyik olan su, kaliteli su sınıfına girer. Oysaki Erzin’imizde termal suyumuzun eriyik mineral oranı 3800 mg’dır ve dünya standardının çok üzerindedir. Her suda muhakkak belirli oranda arsenik bulunur. Ama Erzin’imizdeki suyumuzun arsenik oranı sıfıra yakındır. Erzin’imizin suyu hücreleri yenilendiriyor. Termal suyumuz, gençlik iksirini taşıyor” dedi. Her insanın yılda sabah-akşam olmak üzere 14 gün boyunca termal kür alması gerektiğinin altını çizen Arkan; “Bizim termal tesislerimizde 14 gün boyunca termal kür alan kişinin, yılın 11 ayında bağışıklık sistemi hep diri kalır” dedi.
Amanosların dünyanın en zengin endemik ve aromatik bitkilere sahip olduğuna işaret eden Milletvekili Türkoğlu da, termal tesislerde bitki banyolarının ve bitki lapalarından da bitki masajlarının yapılabileceğini vurguladı.
Erzin İsos A.Ş. Genel Müdürü Arkan, termal ve öz kaynaklara yapılan yatırımlara hükümetin büyük bir hibe ve kredi desteği sağladığını ifade etti. Türkoğlu da, dünyanın en iyi 10 turizm ülkesi sıralamasında 2010′da 7. sırada bulunan Türkiye’nin, 2012 yılı itibariyle 31 milyon turist sayısıyla 6. sarıya yerleştiğini söyledi. 2002 yılı itibariyle de Türkiye’ye gelen turist sayısının 13 milyon olduğunu kaydeden Türkoğlu; “AK Parti’nin turizm alanında sağladığı teşvikler sayesinde bugün ülkemizi ziyaret eden turist sayısı 31 milyona ulaşmıştır” ifadelerine yer verdi.

1 sene önce yayımlandı.21 Şubat 2013, 09:4109:41


Etiketler :
Güncel Haberler
Çocuklarınızı  Gripten Koruyun!
Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Acil Servis Sorumlu Hekimi Doktor Salih Yılmaz, 75′nci yıl Anaokulu’nda yaptığı sağlık taramasında önemli uyarılarda bulundu   Özel İskenderun Gelişim Hastanesi, sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Bugünlerde yaygınlaşan ve 7′den 70′e herkesi etkileyen grip salgını nedeniyle Dr. Gani Bahadırlı 75′nci Yıl Anaokulu’nda sağlık taraması yapan Özel Gelişim Hastanesi Acil Servis Sorumlu Hekimi Doktor Salih Yılmaz, grip salgını döneminde antibiyotik kullanımının doğru olmadığını söyledi. Çocukların gripli kişilerle aynı ortamda bulunmasının ciddi bir risk oluşturduğuna dikkat çeken Doktor Salih Yılmaz, gribal enfeksiyona
Hatay İl Sağlık Müdürü’nden  Topluma grip uyarıları
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, grip salgınıyla ilgili uyarılarda bulundu. Dr. Tiryaki, “Mevsimsel grip hastalığının yoğunlaştığı bugünlerde gripten korunmada yeterli ve dengeli beslenme ile yeterli istirahatin önemi de unutulmamalıdır.” Diyerek şöye dedi: “Grip en fazla 2 haftada ve çoğunlukla da 7-10 gün içerisinde iyileşir ancak özellikle risk gruplarında olmak üzere bazen zatürre gibi hastalıklara neden olarak hayatı tehdit eden sağlık sorunları oluşturabilir. Hastalık esas olarak gripli birinin öksürük, hapşırma ve konuşması esnasında etrafa yayılan damlacıklarla bulaşmaktadır. Kimler daha çok risk altındadır? Sağlık çalışanları, 65 yaş ve üzerindeki kişiler,
İskenderun’da Grip Salgını
Aralık ayının son haftalarında başlayan grip salgını nedeniyle İskenderun’da hastaneler doldu taştı. Son günlerde salgın hastalığa kapılan hasta sayısında artış gözlendiğini belirten İskenderun Sağlık Müdürlüğü yetkilileri de korunma yöntemleri için doktor tavsiyelerine uyulması gerektişğini belirttiler. C vitamini takviyelerinin etkisiz olduğunu belirten hekimler, hastalıktan kurtulmak için mutlaka dinlenilmesi gerektiğini belirtiyor. Grip geçerken bronşit tehlikesi gözardı edilmememsi gerektiğini de belirten hekimler, hastaneye gelen hastalara bilinçsiz antibiyorik kullanımından uzak durulması gerektiğini önemle tavsiye ediyorlar. Grip için ne yapmalıyız? - Ellerinizi sabunla sık
En Çok Yorumlanan Haberler
En Popüler Haberler
İnanç temsilcileri ‘Hoşgörü Sofrası’nda biraraya geldi
Hatay protokolü ve ilin kanaat önderleri, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in ev sahipliğinde düzenlenen hoşgörü sofrasında bir araya geldi. Antakya Oteli’nde düzenlenen ve oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte sevgi, barış, hoşgörü, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, hoşgörü sofrası etrafında buluşan tüm konuklarına teşekkür ederek, Ramazan ayının insanlık alemine huzur ve barış getirmesini diledi. Bilgi çağında insanın; bilginin üstünde başka bir bilgi daha olduğunun farkına vardığını, o bilginin de “vicdanî bilgi, iç ses” olduğunu kaydeden Lekesiz, “Onun için öyle anlaşılıyor ki 21. yüzyıl bilgelik çağı olacak. Eğer insanlık
‘Birlik ve hizmet bekliyoruz’
Kısa adı “İSDER” olan İskenderun Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi büyükşehir belediye başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile iftar yemeğinde bir araya geldi. İSDER tarafından Belen Çamsaray Restaurant’ta düzenlenen iftar yemeği, gündem ağırlıklı samimi sohbet ortamına sahne oldu. İskenderun Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı İsmail Deliveli ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeğine CHP Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu, Hasan Akgöl, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve çok sayıda davetli katıldı. İskenderun Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Deliveli iftar yemeğinde yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bugün buraya
AK Parti İlçe Başkanlığı’na Vedat Tosun getirildi
AK Parti İskenderun İlçe Başkanlığı görevine Vedat Tosun getirildi. Daha önceki yönetimde başkan yardımcılığı görevinde bulunan Kimya Mühendisi Vedat Tosun’un AK Parti Genel Merkezi tarafından ilçe başkanlığına getirildiği öğrenildi. Hatırlanacağı üzere AK Parti İskenderun İlçe Teşkilatı’nda İbrahim Yaran’dan boşalan ilçe başkanlığı koltuğu yaklaşık 1,5 ay boş kalmıştı. Dün gece apar topar Ankara’ya çağrılan Tosun’un genel merkez tarafından İlçe Başkanlığı görevine resmen atandığı öğrenildi.